نماد اعتماد الکترونیکی
ارتباط با ما
نمابر: 32859855 - 025
پست الکترونیکی: sec.qm@acecr.ac.ir

فصل جدید همکاری‌های پژوهشی جهاددانشگاهی و شهرداری قم
نوشته شده توسط : modir در 14-12-1396, 13:04   نظرات :0   بازدیدها: 91

فصل جدید همکاری‌های پژوهشی جهاددانشگاهی و شهرداری قمدر نشست هم اندیشی جهاددانشگاهی و شهرداری قم حوزه های همکاری مشترک در زمینه های مختلف بحث و مورد بررسی قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی واحد استان قم، دکتر محمد حیدری رئیس این واحد به همراه جمعی از مدیران در جلسه هم اندیشی با مدیران شهرداری، پیرامون زمینه های مشترک همکاری فیمابین جهاددانشگاهی استان و شهرداری قم گفتگو کردند.

دکتر حیدری در این دیدار گفت: سوابق درخشانی از همکاری های مختلف با شهرداری قم و جهاددانشگاهی واحد استان قم در کارنامه این واحد است از این رو از شهرداری بابت همکاری ها و مساعدت هایی که در رفع مسائل باقی مانده داشته، تشکر داریم.

وی افزود جهاددانشگاهی نهادی مردمی برخاسته از انقلاب اسلامی است که در تمام زمینه های علمی ورود داشته و موفقیت کسب کرده است.

حیدری عنوان کرد: حتی اگر جهاددانشگاهی واحد استان قم در زمینه ای که شهرداری قم مد نظر دارد تجربه و دانش کافی نداشته باشد با هماهنگی و ارتباط گیری با پژوهشگران و دانشمندان آن حوزه کاری در دیگر واحدها و پژوهشگاه‌های جهاددانشگاهی می‌تواند راه‌گشای مسائل مطرح شده باشد و این همکاری به سبب ورود متخصصین کارکشته حوزه مربوطه به شهر باعث خیر و برکت، دانش افزایی و توانمندی مدیران شهری در استان قم خواهد شد.

وی با اشاره به روح انقلابی دمیده شده در کالبد جهاددانشگاهی افزود: این نهاد انقلابی از بروکراسی های امروزی کشور به دور است و با انعطاف مطلوب میتواند در راستای رفع نیاز روز مردم به مسائل مختلف مورد نیاز جامعه ورود پیدا کند.


تدوین سلسله نشست‌های تخصصی مسائل شهری باعنوان "عش آل محمد(ص)"

فصل جدید همکاری‌های پژوهشی جهاددانشگاهی و شهرداری قمدر ادامه این جلسه مهندس سیده شبنم فاطمی مدیر مرکز خدمات تخصصی معماری و شهرسازی جهاددانشگاهی قم عنوان کرد: سلسله نشست‌هایی با عنوان "عش آل محمد(ص)" با موضوع مسائل شهر تدوین کردیم و از تمامی سازمان‌ها، نهادها و ادارتی که متولی مسائل شهری هستند دعوت شد در این نشست ها شرکت کنند تا دغدغه ها و مشکلات شهری قم در آن نشست ها مطرح و راه حل های مناسب اتخاذ شود.

وی افزود: برایند این نشست‌ها کاملا قابل استناد و عملیاتی است، چراکه با حضور مدیران شهری و استانی، متخصصین دانشگاهی و کارآفرینان برتر حوزه‌های مربوطه برگزار خواهد شد.

فاطمی ادامه داد: هفت نشست برای هفت مسئله مهم شهری خواهیم داشت و در نهایت شهرداری برای هر کدام از مسائل طرح شده راه حل و نظرسنجی‌های کارشناسانه خواهد داشت تا بتواند بر مبنای آن تصمیم گیری کند.جهاددانشگاهی نهادی چابک و بدون بروکراسی

در این دیدار مهندس مسعود جمشیدپور رئیس اداره پژوهش و مطالعات کاربردی شهرداری قم با ابراز خوشبینی و آرزوی افق‌های روشن در همکاری با جهاددانشگاهی قم گفت: همکاری با جهاددانشگاهی باعث کاهش هزینه های پژوهشی خواهد بود.

وی افزود جهاددانشگاهی نهادی چابک و بدون بروکراسی است و مجوزهای قانونی آن می‌تواند در همکاری های مشترک بسیار کارساز باشد.

جمشیدپور همچنین تاکید کرد درصورت اجماع نظر و توافق بر مسائل مطرح شده در جلسات آتی بودجه مورد نیاز انجام پروژه ها و همکاری های فیمابین از سوی شهرداری پیشبینی و فراهم خواهد شد.

در ادامه این نشست مدیران بخش ها وادارات مختلف شهرداری به ارائه پیشنهاداتی در خصوص زمینه های همکاری مشترک با جهاددانشگاهی پرداختند که از جمله آن ها میتوان به تدوین و برگزاری دوره های آموزشی منظم برای رانندگان وسائط نقلیه شهری، همکاری در اجرای طرح جامع آمارگیری مبدا و مقصد های شهری از 20هزار خانواده قمی و نظر سنجی در حوزه ترافیک شهری با موضوع تغییر مسیر اتوبوس و تاکسی ها و همچنین کاهش یا افزایش کرایه وسائط نقلیه شهری اشاره کرد.


تاکید بر همکاری های مشترک شهرداری و جهاددانشگاهی

فصل جدید همکاری‌های پژوهشی جهاددانشگاهی و شهرداری قمدر پایان این نشست دکتر محسن صادقی امینی مدیر کل دفتر طرح‌های توسعه شهری شهرداری قم ضمن ابراز خرسندی از برگزاری این نشست در جمع بندی مباحث مطرح شده گفت: حضور جهاددانشگاهی باعث هم افزایی و جلوگیری از هدر رفت هزینه های انسانی و مالی خواهد بود و این صرفه جویی زمانی نمود بیشتری خواهد داشت که پروژه های مطالعاتی در پژوهش شهرداری و جهاددانشگاهی هم پوشانی نداشته باشند.

وی گفت: برگزاری سلسله نشست های تخصصی معماری و شهرسازی، آموزش پرسنل، پروژه های پژوهشی و مطالعاتی، افکار سنجی، آسیب شناسی پروژه های شهری انجام شده از زمینه های اصلی همکاری بین شهرداری قم و جهاددانشگاهی استان قم خواهد بود.

صادقی امینی در پایان تاکید کرد برگزاری نشست تخصصی گروه مطالعات شهرداری و مرکز خدمات تخصصی معماری و شهرسازی جهاددانشگاهی گام اول برای شروع همکاری های مشترک خواهد بود.


 

نظرات
نام:
ایمیل:
نظر شما:
پر رنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | درج شکلک قرار دادن لینک URLقرار دادن آدرس محافظت شده انتخاب رنگ | اضافه کردن متن پنهان اضافه کردن نقل قول تبدیل نوشته های انتخاب شده به الفبای روسی درج spoiler
کد امنیتی: شامل تصویر کد امنیتی به صورت CAPTCHA.
بارگزاری مجدد کد